0°C
Pochmurno
Wilgotność: 93%
Wiatr: 17.70 km/h
0°C
-2°C
-1°C
-2°C
![]() | Today | 453 |
![]() | Yesterday | 689 |
![]() | This_Week | 2946 |
![]() | This_Month | 8610 |
![]() | All_Days | 213586 |
Fotograficzna reklama książki – to projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przygotowany przez ucz. kl. 8a, którzy wybrali formę promocji książki techniką sleeveface. Pomysł ich był prosty. Brali okładki książek interesujących pozycji z jakąś postacią i robili zdjęcia tak, aby tworzyły kompletny obraz. Pozowali w taki sposób, aby osoba fotografowana stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier. W ten niecodzienny i piękny sposób zachęcali do sięgnięcia po konkretne tytuły.
wych. B.Łabuć
Fot. SP Piecki
Z wielkim wzruszeniem 18 maja 2018 roku obchodziliśmy dziesiątą rocznicę nadania imienia naszej szkole.
Już w marcu rozpoczęto przygotowania do tych niecodziennych obchodów. Zostało przeprowadzonych szereg zajęć, w efekcie których powstawały inscenizacje, filmy, plakaty, prezentacje i wystawy związane z życiem i dorobkiem Karola Wojtyły. W działania zaangażowana była cała społeczność szkolna.
Dzień 18 maja został zaplanowany jako Święto Szkoły, które swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele: kuratorium, władz samorządowych, miejscowej parafii, zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Matki Bożej Różańcowej, złożono też kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi. Następnie utworzono cztery "bloki tematyczne", w których równolegle przebiegały obchody, tj. "blok" dla zaproszonych gości i przedstawicieli społeczności szkolnej oraz trzy "bloki" dla uczniów i ich wychowawców z podziałem na grupy klas 0-III, klas IV-VI, klas VII i oddziałów gimnazjalnych.
Główne uroczystości zostały zorganizowane w auli szkolnej. Uczestniczyli w nich zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie reprezentujący każdą z klas. Nad przebiegiem czuwała pani Bożena Smętek. Jako pierwsza przemawiała pani Jadwiga Pietrzykowska - dyrektor SP Piecki. Z zaproszonych gości głos zabrali: pan dyrektor Lucjan Kulik, pani wójt Agnieszka Kurczewska, przedstawicielka kuratorium oświaty – pani Barbara Antczak, poseł Jerzy Gosiewski, dyrektor GOPS-u - pani Teresa Nowacka, dyrektor SP w Nawiadach - pani Anna Maciejewska-Grzywna oraz przedstawicielka Rady Rodziców - pani Anna Śledzik. Część artystyczną złożoną z występów wokalnych, inscenizacji, prezentacji multimedialnych i pokazów tanecznych przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Lucyny Załęskiej-Gabryszak, Katarzyny Mohr, Moniki Mazur i Jarosława Grabowskiego. Panie Dorota Sadłowska i Lucyna Turek wręczyły nagrody laureatom konkursu wiedzy o wielkim Polaku - otrzymały je: Wiktoria Bobińska IIb gim., Marta Tomczak IIIb gim. oraz Emilia Żyrkowska IIIb gim. Pani dyrektor Jadwiga Pietrzykowska, w imieniu społeczności szkolnej, nadała pani Agnieszce Kurczewskiej, panu dyrektorowi Lucjanowi Kulikowi, księdzu Eugeniuszowi Pipała oraz kuratorowi – panu Krzysztofowi Nowackiemu honorowe tytuły Przyjaciela Szkoły Podstawowej w Pieckach. Uczestnicy tej części obchodów zaproszeni zostali na poczęstunek oraz "spacer po szkole" w celu zapoznania się z przygotowanymi wystawami tematycznymi ("Karol Wojtyła Sportowcem", "Karol Wojtyła w zbiorach biblioteki szkolnej", "Wspomnienia - prezentacja zdjęć z uroczystości nadania imienia szkole") oraz ekspozycjami prac uczniów pod hasłem "Scenki z życia Karola Wojtyły".
Równolegle z głównymi uroczystościami uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami i opiekunami naprzemiennie uczestniczyli w poczęstunku, rozgrywkach sportowych, programie słowno-muzycznym "Sto lat niepodległej" przygotowanym przez pracowników GOKSiR „Pegaz” w Pieckach. Był też czas na wspólne śpiewanie oraz klasowe prezentacje przybliżające sylwetkę Patrona. Ponadto zainteresowani mogli zadbać o swoje zdrowie w medycznym punkcie konsultacyjnym. W grupie uczniów najmłodszych odbył się konkurs Wiedzy o Patronie dla trzecioklasistów, w którym I miejsce zajęła Kamila Grzeszczyk IIIa, II miejsce - Dominik Grinda IIIb, III miejsce - Iga Zglińska IIIc. Święto stało się też okazją do popisów recytatorskich, wspólnego muzykowania oraz obejrzenia filmu animowanego "Jan Paweł II - historia papieża Polaka".
Święto zakończyło się symbolicznym uwolnieniem balonów na dziedzińcu szkolnym.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy wspierali nas w realizacji tego przedsięwzięcia.
Karol Wojtyła jest zawsze obecny w naszych sercach i wspomnieniach. „Zorganizowane święto było wyrazem szacunku dla osiągnięć naszego Patrona jako prawdziwego przyjaciela młodzieży, z którą lubił spędzać wolny czas. Razem jeździli na nartach, pływali kajakami, wspinali się po górach. Wspólnie żartowali, ale i prowadzali poważne rozmowy. Karol Wojtyła nie krytykował, nie potępiał, ale z wielkim wyczuciem nauczał, wskazywał rozwiązania oparte na życzliwości i prawdzie. Swoją osobowością przyciągał młodych, podkreślał, że są przyszłością świata. Zainicjował Światowe Dni Młodzieży” – podkreślała pani dyrektor w swoim przemówieniu. „Nie ma wychowania bez wartości. Wychowanie bez wartości (cytując panią prof. Krystynę Chałas) jest jak pusty dzwon bez serca, który mimo rozkołysania nie wyda pożądanych dźwięków.” Dla naszej społeczności tym sercem jest postać Karola Wojtyły.
Monika Dąbkowska
Krystyna Wyrębek
Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach
Fot. SP w Pieckach
Dnia 9. maja 2018 uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach wraz z wychowawcami E. Łachacz –Kotlarek i K. Bystrą byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie. Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym nowym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną, ubranie specjalne –żaroodporne. Poinformowali, jak należy się zachować na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, zaprezentowali, jak wygląda ratowanie ofiar poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Dzieci ochoczo pełniły rolę poszkodowanych. Przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Najwięcej frajdy sprawił pokaz wyjazdu do akcji: alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji. Zwiedziły również biura komendy straży, a nawet nowoczesne, doskonałe multimedialnie wyposażone stanowisko kierowania. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u mrągowskich strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.
Fot. SP w Pieckach
W dniu 16. maja 2017 r. w bibliotece szkolnej na zajęciach gościliśmy dzieci z klasy 0 "a" wraz z ich nauczycielką - panią Anną Gadomską.
Maluchy obejrzały zbiory w wypożyczalni biblioteki zadając przy tym wiele pytań na temat posiadanych w naszych zbiorach książek. Przy okazji tych rozmów dzieci wykazały się znajomością zagadnień związanych z zasadami właściwego obchodzenia się z czytanymi książkami.
Kolejna część zajęć odbyła się w czytelni bibliotecznej. Najpierw dzieci wysłuchały czytanego przez nauczyciela-bibliotekarza tekstu książki "Sekret ponurego zamku" autorstwa Wojciecha Widłaka. Podczas czytania tego tekstu dziewczynki i chłopcy doskonale naśladowali wycie i śmiech damy, która mieszkała w pewnym zamku. Po tej wspólnej zabawie na gości czekała kolejna atrakcja, tj. konkurs przygotowany w formie prezentacji multimedialnej pod hasłem „Jaka to bajka?”. "Zerówkowicze" okazali się doskonałymi znawcami bajeczek i dlatego wszystkie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek oraz uhonorowane pamiątkowymi medalami za udział w tym konkursie.
Dziękujemy za odwiedziny!
Zajęcia przygotowała:
Krystyna Wyrębek,
nauczyciel bibliotekarz SP w Pieckach
w ZS w Pieckach
Fot. ZS w Pieckach
Pierwszego dnia wiosny tradycyjnie dzieci z klas 0-III Zespołu Szkół w Pieckach wyruszyły na spacer ulicami Piecek niosąc słomianą kukłę wykonaną przez uczniów klasy IIIb. Radośnie wymachiwały swoimi kolorowymi gaikami. Grając na instrumentach wznosiły okrzyki, by przepędzić panującą wcześniej zimę. W ten symboliczny sposób uczniowie pożegnali zimę i powitali wiosnę... Zabawa była wspaniała, a cel został osiągnięty– zima odeszła.
Fot. SP w Pieckach
KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH MITOLOGIA GRECKA
zorganizowany został przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej w Pieckach.
Konkurs odbył się 9 marca 2017 r. Wzięło w nim udział 44 uczniów.
WYNIKI W RYWALIZACJI MIĘDZYKLASOWEJ
I MIEJSCE – KLASA V B - ŚREDNI WYNIK 14,95 p.
II MIEJSCE – KLASA V A - ŚREDNI WYNIK 13,67 p.
W RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ najlepsi to:
I MIEJSCE Aleksandra Grabowska V b - 33 punkty
II MIEJSCE Maciej Gajda V b - 30 punkty
III MIEJSCE Zuzanna Jasinowicz V a - 23,5 punktu oraz
Emilia Polita V b - 23,5 punktu
Uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękuję za udział !
Krystyna Wyrębek / nauczyciel-bibliotekarz/
Fot. SP w Dłużcu
W dn. 03.03. w hali sportowej w Nawiadach odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Chłopcy z klasy sportowej ( Va) pokonali starszych kolegów i zajęli dwa pierwsze miejsca. Organizatorem turnieju był Gminny Szkolny Związek Sportowy w Pieckach.
Gratulujemy !!!
Op. M. Ścibek
Fot. SP w Pieckach
6 marca 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I – III obejrzały spektakl pt. „Powrót w krainę baśni”. W trakcie przedstawienia pojawiły się przeróżne, znane dzieciom postacie z bajek m.in. Lisek Chytrusek, Królewna Śnieżka, Pirat z Karaibów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu klaszcząc i śpiewając wraz z aktorami. Na szczególną uwagę zasługiwała przepiękna scenografia, barwne stroje i skoczna muzyka.
Spektakl był świetną zabawą i lekcją obcowania ze sztuką.
Fot. SP w Pieckach
„ Mam talent 2017” – tak brzmiało naczelne hasło kolejnego zadania realizowanego w ramach programu "Teatr Szkolny - edukacja kulturalna młodego człowieka" .
Do zabawy przygotowywaliśmy się bardzo długo i nikt się nie spodziewał, że jej końcowy efekt będzie taki wyjątkowy. Cała impreza zaangażowała i uczniów i nauczycieli, a także rodziców i instytucje współpracujące z naszą szkołą. Przygotowania do konkursu zaczęliśmy od wykonania wspólnie z uczniami klasy IV b plakatu, zachęcającego do zabawy. Po czym opracowaliśmy regulamin zabawy . Zgłosiło się do niej 16 uczestników z klas IV – VI. Przygotowali on prezentacje ukazujące ich zdolności i zainteresowania muzyczne ( śpiew piosenek polskich i anglojęzycznych), taneczne ( indywidualne i w duetach), zręcznościowe ( taniec z rekwizytami przy muzyce), plastyczne ( origami). Przed występami uczniowie długo w wolnych chwilach ćwiczyli, by w piątek 24. lutego zaprezentować się przed społecznością naszej szkoły.
Wszystkie występy bardzo podobały się uczniom, nauczycielom i gościom przybyłym do szkoły. Zewsząd słychać było okrzyki podziwu, uznania i zachwytu nad posiadanymi przez uczniów umiejętnościami. Okazało się, że są wśród nas prawdziwe diamenciki sceny! Cała zabawa zakończyła się po trzygodzinnych zmaganiach rozdaniem nagród zasponsorowanych przez współpracujące ze szkołą instytucje: Nadleśnictwo Strzałowo i Spółdzielnię Handlową w Pieckach.
Czekając na rozstrzygnięcie konkursu 7 uczniom klas IV – VI wręczono także nagrody za udział w zabawie plakatowej, przybliżającej sylwetki znanych i lubianych aktorów polskich. Po zakończeniu konkursu wielu uczniów zapowiedziało przystąpienie w przyszłym roku do zabawy. Już teraz zauważyć można, że ta forma pracy spełnia wiele zadań edukacyjnych. Pozwala dzieciom rozwijać ich zainteresowania, uczy wytrwałości, odwagi w pokonywaniu własnych słabości i nieśmiałości. Pokazuje też rodzicom i nam nauczycielom inną , często skrywaną stronę naszych wychowanków.
Organizatorzy konkursu:
Lidia Grzebisz-Śnieżko, Lucyna Załęska –Gabryszak, Krystyna Wyrębek
Mariusz Ścibek, Dawid Bijaczewski
Fot. SP w Pieckach
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 - LEADER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Projekt pod nazwą: „Promocja gminy poprzez stworzenie strony internetowej” realizowany jest przez
Gminę Piecki, która odpowiada za treść znajdującą się na stronie internetowej.