Pochmurno

0°C

Piecki

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 14 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 15 Gru 2018

    Pochmurno -1°C -2°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
213584
TodayToday451
YesterdayYesterday689
This_WeekThis_Week2944
This_MonthThis_Month8608
All_DaysAll_Days213584

Inicjatywy

Na terenie Gminy Piecki znajduje się aż 15 pojemników do zbiórki odzieży i tekstyliów ze znakiem PCK. Odzież zbierana w tych pojemnikach trafia do osób potrzebujących, a w przypadku jej nadwyżki przeznaczana jest do sprzedaży, z której dochód pozwala na zakup m.in. rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
Odzież z pojemników trafia bezpośrednio do rodzin najbiedniejszych i dlatego też powinna być czysta oraz nie mieć uszkodzeń. Aby zapobiec zabrudzeniu i zniszczeniu odzieży nie należy pozostawiać jej pod pojemnikami, a wrzucać ją do ich wnętrza.

Tekstylia pozostawione pod pojemnikami (nawet w opakowaniach) traktowane są niestety jak zwykłe odpady komunalne. W przypadku, gdy pojemnik jest przepełniony fakt ten można zgłosić do Urzędu Gminy Piecki.

Do pojemników można wrzucać: odzież (czystą, nieporwaną, suchą), obuwie (czyste, sparowane i zapakowane w reklamówki), czystą pościel, czyste zabawki i pluszaki.

Nie należy wrzucać natomiast: starych, zniszczonych kołder, poduszek i kożuchów, małych zabawek (puzzli, klocków), odpadów komunalnych, puszek, żywności.

Przestrzeganie tych kilku zasad sprawi, że każdy z mieszkańców będzie mógł pomóc potrzebującym, a przy okazji pozbyć się już niepotrzebnych rzeczy.

PCK fotka

Fot. UG Piecki

W ramach projektu „Dary Lasu w promocji tradycji regionalnych” Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Pieckach zorganizowało w dniu 11 października” w miejscowości Borowe na terenie Nadleśnictwa Mrągowo piknik szkoleniowo - integracyjny. W pikniku brało udział około 20 członków stowarzyszenia oraz przedstawiciele kół łowieckich i Nadleśnictwa Mrągowo.
W ramach pikniku uczestnicy spotkania przeszli ścieżkę edukacyjną „Borowski Las”, przez którą poprowadziła ich pani Ewa Pietrzak - specjalistka do spraw edukacji i ochrony przyrody. Przeprowadzona została również pogadanka, podczas której myśliwi przedstawili tradycje i zwyczaje leśne oraz możliwości rozsądnego korzystania z dóbr leśnych.
Członkowie stowarzyszenia zgromadzili także receptury potraw z surowców leśnych do publikacji, która powstanie w ramach naszego projektu. Te jesienne popołudnie spędzone przy ognisku na długo zapadnie nam w pamięci m.in. dzięki pysznym poczęstunkom powstałym z darów lasu.

Dorota Pęczek

 Zdjęcie 1 2016 10 17 10 28 Zdjęcie 2 2016 10 17 10 27

Zdjęcie 6 Zdjęcie 1 2016 10 17 11 10

Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Pieckach

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej z siedzibą w Pieckach przygotowuje prezentacje potraw kulinarnych na stoisku wystawienniczym w dniu 28.08.2016 roku z okazji organizacji dożynek. Miejsce prezentacji stadion Piecki, rozpoczęcie imprezy dożynkowej godz. 14.
Przygotowane produkty kulinarne dofinansowane są zarówno z budżetu gminy Piecki w ramach projektu pod nazwą ”Dary lasu w promocji tradycji regionalnych” jak i funduszy własnych stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do prezentacji potraw kulinarnych związanych z pozyskiwaniem surowców z lasu.


Kontakt z Zarządem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej:
Telefon: 506 556 021, 87/4215412 oraz 89/ 742 1036


Zarząd Stowarzyszenia

Celem konkursu "Infrastruktura drogowa a bezpieczeństwo" jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorami konkursu są: Województwo Warmińsko-Mazurskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy oraz Instytut Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prace konkursowe przyjmowane będą do 15.08.2016 roku.

Tematyką prac konkursowych jest infrastruktura drogowa i jej funkcjonalność w kontekście bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.  Prace mogą przestawiać ciekawe, przyjazne użytkownikom rozwiązania; mogą być one innowacyjne lub nietypowe. Do konkursu można zgłaszać też prace prezentujące rozwiązania problematyczne i złe, narażające uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo wypadku. Wszystkie prace powinny przedstawiać infrastrukturę drogową na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Regulamin konkursu:
files/Regulamin_konkurs_foto_-_Infr_drog_a_bezpieczestwo.doc

W dniu 30. czerwca Rzecznik Praw Dziecka Pan Minister Marek Michalak odwiedził rodziny wraz z dziećmi chorymi na EB, tzw. dzieci motyle, przebywające  na turnusie szkoleniowo – rehabilitacyjnym w ośrodku wypoczynkowym PTTK w Pieckach. Organizatorami  turnusu było osoby Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk z Katowic. Rzecznikowi towarzyszyły Teresa Nowacka Kierownik GOPS i Agnieszka Kurczewska, Wójt Gminy Piecki. EpidermolysisBullosa (EB) –  jest rzadkim schorzeniem genetycznym skóry ( pęcherzowe oddzielenie się naskórka). W Polsce na EB choruje przeszło 500 osób, z czego największą grupę stanowią dzieci i młodzież. Ponieważ niewiele osób wie o problemach rodzin borykających się z tą chorobą, warto jest mówić i tym, zwiększając świadomość społeczeństwa i uwrażliwiając na potrzebę niesienia pomocy dzieciom i ich rodzicom dotkniętym tą okrutną chorobą EB.

Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej  z  siedzibą w Pieckach informuje, że jest w  trakcie  realizacji projektu „ Dary  lasu w promocji  tradycji regionalnej” dofinansowanego z  budżetu  gminy Piecki.

W ramach tego projektu organizujemy   w dniu 9.  lipca 2016 roku(sobota) na  Dniach Mikołajek stoisko promocyjne kulinariów przygotowanych z darów runa leśnego, na które  zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tym  tematem.

Dorota Pęczek

Zachęcamy do odwiedzin bloga pn. "Ptaki po kortowsku". Autor w artykule dzień drapieżnika (09/06/2016) odwiedził Piecki i sfotografował rybołowa.
Polecamy: http://ptakipokortowsku.blogspot.com/

W dniu 09.06.2016 r. komisja konkursowa w składzie: Joanna Kaczyńska, Eugeniusz Szydlik, Tyberiusz Maksymow, Hubert Sadownikow wybrała troje laureatów najciekawszych zdjęć spośród dwunastu uczestników, którzy zgłosili swoje zdjęcia do konkursu:
- pierwsze miejsce zdobyła fotografia Huberta Giersa, ucznia Szkoły Podstawowej
w Pieckach – Szkoła Podstawowa w Krutyni – lata 60-te XX w.;
- drugie miejsce zdobyła fotografia Michała Wasilewskiego, ucznia Szkoły Podstawowej w Krutyni - Dom we wsi Zielony Lasek – lata 60-te XX w.;
- trzecie miejsce zdobyła fotografia Franciszka Burcza, ucznia Szkoły Podstawowej w Dłużcu – Mazurska Zabudowa – lata 60-te XX w.

Zarówno laureatom trzech pierwszych miejsc, jak i pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Mamy nadzieję, że wyróżnienie uczestników konkursu i atrakcyjne nagrody zachęcą w przyszłości pozostałych uczniów do włączania się w różne akcje konkursowe realizowane przez Gminę Piecki.

Poniżej prezentujemy nagrodzone fotografie:

Szkoła Krutyń stara fotografia

I miejsce

Zielony Lasek

II miejsce

Mazurska Chata Dłużec

III miejsce

Poniżej nagrody wręczone laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu:

13459556 1639269856396797 1560792699 n1 odwrócone

13435901 1639269953063454 590707182 n 13435962 1639269866396796 109894917 n

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

 

OFERTA W TRYBIE ART. 19A USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 ROKU O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE

W dniu 28 kwietnia 2016 roku do Urzędu Gminy Piecki wpłynęła oferta wspólna złożona przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska” z siedzibą w Mrągowie, na realizację zadania publicznego pn. „Rowerem do Piecek”. Wobec powyższego zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy oraz na stronie internetowej www.gminapiecki.pl. Informujemy, że zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 239 z późn. zm.) można zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.

Uwagi należy zgłaszać do 6 maja 2016 roku osobiście w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Piecki, drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na
adres: Urząd Gminy Piecki, ul. Zwycięstwa 34, 11-710 Piecki (decyduje data wpływu do Urzędu).

Odnośnik do oferty Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska" - http://bip.piecki.com.pl/system/obj/3632_oferta_pn._Rowerem_do_Piecek.pdf

 

 

VIDEO RELACJE